Nasze muzykowanie

Zapraszamy do posłuchania naszej muzyki.

VIDEO - Składanka kilku utworów. Zyczymy miłego słuchania :-)AUDIO

Te utwory i inne znajdą Państwo na naszej płycie pt. ".. nigdy nie zaginie góralsko muzyka". Płytę można nabyć w Ośrodku Promocji Kultury i Sportu , ul. Wyzwolenia 77 oraz na naszych koncertach.


MaliniorzeDemo kolęd

Prezentujemy kawałki naszych utworów z nowej płyty.
Polecamy tym którzy chcą się nauczyć i jako to kiedyś bywało zajść do sąsiada po kolędzie..
Polecamy również tym którzy chcieli by dać komuś mały upominek.


Maliniorze


"W tym roku, śladem innych artystów, również kapela Maliniorze z Brennej wydała płytę z kolędami i pastorałkami pt. "I my Wóm śpiywómy...". Chcąc jednak zadbać o nasz rodzimy folklor, członkowie zespołu wybrali z kancjonałów pastorałki i kolędy, które dawniej rozbrzmiewały w beskidzkich chałupach, a które obecnie są mniej znane szerszej publiczności. Płyta rozpoczyna się kolędą "Hej, hej narodziła się dziecina", a kończy pastorałką, którą śpiewali winszownicy, chodząc od domu do domu po kolędzie: "Za kolynde dziynkujemy".
Okładkę płyty, którą zaprojektowała Małgorzata Klimek, zdobi motyw gwiazdy wpisanej w koło, dawniej tym wzorem zdobiono tragarze w beskidzkich chatach, by, jak powiadali ludzie, jak Bóg zawiesił gwiazdę na niebie dla spokoju świata, tak ta rzeźbiona gwiazda na tragarzu sprowadzić miała mieszkańcom chałupy spokój i pomyślność." - artykuł z ox.pl, autor (indi, dg)To tylko próbki naszym możliwości, które w całości chętnie Państwu zaprezentujemy na żywo :-)

© 2011 by Palko . Wszelkie prawa zastrzeżone.